Mesajı Okuyun
Old 06-09-2014, 16:41   #1
Konuk

Varsayılan Reddi yapılan idari davalar hakkında

Merhaba ben üniversite mezunu , bir devlet dairesinde çalışan memurum. İşyerinde tarafıma uygulanan psikolojik şiddeti kabul etmediğim ve üst makamlara bilgi verdiği, özetle hakkımı aradığım ve şiddetin sona erdirilmesi için mücadelem içerisinde hakkımda çok sayı soruşturma açılarak, cezalar verildi. Ben bu cezalara karşı Bölge İdare Mahkemelerinde yasal hakkımı kullanarak gerekli itirazlarımı yapmıştım. Ancak davalar teker teker reddedildi. Ve şu an Danıştay ve Anayasa Mahkemesi aşamalarındayım. Amacım tüm bu davaların Türk hukuk çerçevesinde sonladırmak sureti ile Avrupa insan hakları mahkemesine gitme sürecine gelmek ve aynı zamanda Mobbing davası açmak. Benim iki sorum var ;
- Mobbing süreci içerisinde doğal olarak her mobbing mağduruna yapıldığı gibi benim de atamam isteğim dışında başka bir ile / yere yaptırıldı. Bu nedenle danıştay ve anayasa mahkemelerine sunacağım belgelerin de mutlak surette aslının aynıdır şeklinde onaylı olması gerekiyormuş. Bu durumda kurumdan yada itirazda bulunduğum il bölge idare mahkemesine dilekçe yazarak giderleri tarafımca karşılanmak üzere gerekli evrakların onaylı bir suretlerinin tarafıma gönderilmesini talep edemilir miyim ?
ikinci sorum ise şöyle olacak ; İdare davalarını açarken her biri için dava harç ücretlerini ödemiştim. Dava reddedilme dilekçesinde gerekli posta giderleri vs. kalan ücretin tarafıma iadesine karar verilmiş. Ben şu an mahkeme ile aynı ilde bulunmadığım için reddedilen davalara ilişkin kalan ücretleri tarafıma iadesi için itirazda bulunduğum ilin idare mahkemesine dilekçe yazarak ve ya başka hangi yol ile alabilirim. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ediyorum. . .