Mesajı Okuyun
Old 14-09-2015, 19:47   #1
Av.bahadir

Varsayılan fesih zamani, saat dakika

1- Davaci isci "14:08 de fesih yapildi ihtirazi imza ettim diye feshi hakli feshe cevireceklerini soylediler." diye sirket e postasindan sahsi epostasina mail atmistir.İsverenin imzasi olmayan sadece iscinin imzasini tasiyan gecerli fesih evraklari var.
2-Davali isveren cevabinda "hakli fesih yapildi.evraklari okudu almadan ve imzalamadan gitti" dedi
3-Evraklar okundu ise parmak izi ve avuc ici izi tespiti icin evrak asillarini gonderin dedik.
4-Hem tutanagi dogrulatacak mumzileri dinletip fesih evrakini dogrulatmadi.Hem de fesih saatini, yapan.kisiyi, yada feshe dair hicbir somut bilgiyi vermedi.İkinci beyanda " okudu" kelimesini de yazmamisti...Yani isci hakli fesih evrakkarini kumamis, imzalamamis, almadan gitmis...

Sorularim,
1-Bu olayda fesih saati yani fesih zamanin tam belirlenmesi gerekmez mi? Zira birinin evraki once duzenlendi...
2-Fesih yapildi diye kendine mail atan iscinin, imzadan imtinasindan soz edilemez diye dusunuyorum.Mumziler tutanagi dogrulasa bile imtinadan soz edilemez.
3-İhtirazi imza ettim diyen.isci, itiraz ettigi iradesini ortaya koymustur.İhtirazi yada itiraz bir irade beyanidir.Yazili olmasi ispat icindir.Dogru mu?

Bu konuda karar, gorus, oneriye ihtiyacim var