Mesajı Okuyun
Old 12-06-2007, 16:33   #16
persona

THS! Çünkü; durust olmak gerekirse THS ye uye olma sebebim, tamamen turk hukukunda neler olup bittigi konusunda biraz bilgi sahibi olmakti, bu nasil olacakti iste siteye uye olacaktim sonra site bana her hafta sonu veya hergun haber bulteni falan gondercekti, zaten sayin admin i tanidigimdan eminimki benim posta kutumu rahatsiz etmeyecek duzeyde kaliteli haberler ve yorumlar bana ulasacakti... sonra uye olmak icin asamalara gectigimde, nufus kimlik bilgilerim falan soruldugunda once gercekten sasirdim, ve hatta haftada 1 haber bulteni alacagim diye bunca zahmete ne gerek var diye dusundum... ama yinede verdim bilgileri nedense herhalde geri donmek icin cok gecti. .. simdi geldigim nokta 100 den fazla yazi ve 1 harika toplanti , 10 larca benim gibi dusundugume inandigim yeni arkadaslar ...

peki nedir beni bu noktaya getiren

1- bu sitede sizi motive eden bir suru unsur var, siteye uye olmadan once BBC nin sitesinin muptelasiydim,hergun dunyada neler olup bitiyor, have your say diye bolumunde kendimce olaylari degerlendiriyordum, ancak sitede sizi motive eden yazmaya THS kadar tesvik eden bir sistem yok, yazdiginiz gorusleriniz en fazla 1 gun icinde yoklup gidiyor hergun gelen 1000 lerce gorusun icinde... burada harika bir dugme var tesekkur dugmesi, bu dugme benim gibi bundan hic etkilenmeyecegini iddia edenlerin bile kalbini calan bir dugme bana gore.ayrica yazdiginiz gorusleriniz oyle hemen kaybolup gitmiyorlar, degerli hukukcular sizin yazdiklariniz uzerine yazilar yaziyorlar bu benim gibi genc insanlari (meslek anlaminda ) cok motive eden bir olgu, .. 2. si , gorus acikladiginizda kimseye hakaret ya da sitenin amaclari disina cikmak gibi bir korku yasamiyorsunuz, cunku sistem tamamen onluyor THS evreni bunu bertaraf etmek icin dizayn edilmis, mesela normal bir hayatta bir kurali ihlal ettiginizde size ceza verilir , ....ama bu evrende kurali ihlal etmek gibi bir sansiniz yok,sistem otomatik olarak tepenizde, bu bana cok rahatlik veriyor sahsen, ve bana gore yazilanlarin belli seviyede olmasinin anahtari... amerikan mahkemelerinin son donemde bu tarz cok cok populer siteler hakkinda verdikleri kararlara bakacak olursaniz, hepsi siteleri THS tarzinda bir sisteme oturtmak pesinde... neyse bu konuyu daha ayrintili baska forumlarda tartismak firsatimiz olur umuduyla burada kesiyorum

2-sitenin birbaska harika tarafi, 10 yil icinde gercekten harika bir bilgi deposuna donusmus olmasi,hukukla ilgili hemen her konuda aradiginizi bulmaniz olasi, bu benim gibi merakli adamlar icin buyuk firsat..

3-site herhangi bir ozel kurumla baglantili degil, bu anlamda baglantisi olan diger turk hukuk sitelerine baktigimda bu baglantinin o sitelerin icerigine katkisini maalesef goremiyorum. THS bu anlamda , size tam bir tarafsizlik sunuyor...

4-sitenin dizayni, bu konu benim icin onemli, cunku bir adalet.org a bir turkhukuksitesine baktigimda, arada bence cok bariz bir fark var, sitenin genel gorunumunu bir kenara birakin,forumlara yazi yazarken bile yandaki smiley ler bile bence harika birer bulus, cok fazla dinamizim veriyor yazdiklariniza.

aslinda yazacak cok sey var bu site hakkinda,belki bir kitap konusu bile olabilir... Ben de bu harika ortam icin sayin Admine tesekkur etmek isterim ve, boyle muhtesem bir ortamda olusan dostluklara ve harika toplantilara cok sasirmadigimi itiraf etmek isterim...