Mesajı Okuyun
Old 03-03-2009, 23:02   #15
Av.H.Sancar KARACA

İki Yıl Bile Olmamış Okuyalı ,
Ama Unutmuşum.
Hatırlattığın İçin Teşekkürler THS

Av.Adil Giray ÇELİK Yazmış

Sevgili Meslektaşlarım;

"Ben Avukatım" Başlığı ile açılan konuyu görünce, üstadımız Ankara Barosu Avukatlarından Fahrettin Kayhan ın güzel türkçesi ile terçüme ettiği, WASHINGTON DC de Avukatlık yapan LOIS LANDE nin mesleğin anlatımına ilişkin aşağıdaki anlamlı satırlarını anımsadım.

BEN AVUKATIM (2)
....
Ben, adil hükümdar,
dürüst yargılayıcıyım
Mahkum etmeden önce dinler,
herkes için en iyiyi araştırırım.
BEN AVUKATIM...

Av.Şehper Ferda DEMİREL Yazmış

“Neyi ne zaman yapacağımızı bilmek, yalnız mesleğimiz değil, tüm meslekler için önemli.

Sayın Dikici'nin ilgili forumdaki yazısı üzerine, Sayın Alimoğlu'nun henüz okuyamadığım kitabında yazdığını belirttiği şu cümle aklıma geldi: "Newton başına elma düşünce yer çekimini keşfeder, bizim başımıza düştüğünde "ya armut düşseydi" der, dahası güleriz, aramızdaki fark bu" demiş.

……..

Damla ve okyanus gel-gitlerinde fazlaca dolaşıyorsanız; siz bir avukatsınız.”

uSaRe01 Yazmış

“Ben avukatım ve avukat olacağımı bile bile hukuk fakültesini yazdığıma pişman olmadığım için pişmanım,ve fakülteyi türlü zahmetlerle bitirip önümde imkan varken başka bir meslek sahibi olmadığım için pişman olmadığıma pişmanım,avukat olduğum için pişman olmadığıma pişmanım ve bütün bu pişman olmadıklarıma pişman olmadığım için kendimden utanmadığım için pişmanım..... diye bir itirafta bulunursam biraz dolanbaçlı ve edebi usul mü izlemiş olurum acabaa... ama bu bir itira değildir sadece bir serzeniş... ben avukatım ve bu mesleği ömrümün sonuna kadar yapacağım... Saygılar”

Sağolun.