Mesajı Okuyun
Old 15-10-2020, 11:25   #1
AV.SALİH KURT

Varsayılan Hacizli Taşinmazlarin Intikali

Babaanne ve dede torunlarına vermek istedikleri 5 adet taşınmazı önce 3.bir kişiye satmışlar,o da toruna satmış.
Mirasçılar adına Muvazaa Nedeniyle, İhtiyati Tedbir talepli, Tapu İptali ve Tescil davası açtım.(2015 yılında)
Dava lehimize sonuçlandı ve nihayet kararı 01.07.2020 tarihinde kesinleştirdik.Taşınmazların intikali için Tapu Müdürlüğüne giden müvekkillerime Tapu Müdürü “bu taşınmazlar üzerinde çok sayıda haciz var,intikal için bunların kaldırılması lazım”demiş.Meğer bu yaramaz torun bir sürü borca girmiş ve hiçbirini de ödememiş taşınmazlara da hacizler konmuş fakat hacizlerin tarihleri bizim tedbir kararından sonra.
Yargılama giderleri için torun hakkında yaptığımız icra takibi dosyasından bu hacizleri koyan 5 ayrı icra dairesine sistem üzerinden ve fiziki olarak hacizlerin kaldırılması için başvuruda bulundum.3 ayrı icra dairesi kaldırdı bu arada 2 adet yeni haciz konuldu.İcra Müdürümüz” Bu intikalleri hacizli olarak yapsınlar,hacizler sonra kaldırılır” diyor.Tapu kabul etmiyor.
Hacizli olarak intikallerinin yapılıp yapılamayacağı konusunda meslekdaşlarımın görüşlerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.AV.SALİH KURT