Mesajı Okuyun
Old 18-12-2006, 13:53   #5
av.semire nergiz

8 mart etkinlikleri münasebetiyle sosyal hizmetler İl müdürlüğünün davetlisi olarak katıldığım bir kapalı toplantıda ,bir araya getirilen yüze yakın kadına mevzuatımıza göre hangi hakları olduğunu ve bu hakları nasıl kullanacakları ve sorun yaşadıklarında nereye başvurmaları gerektiği konusunda kürsüde bilgilendirme yaparken sosyal hizmetler il müdürünün kendi kendine ve aslında belki de ben işiteyim diye biraz da yüksek tonda söylediği çok ilginç bir cümlesini işittim.'Ne geldiyse başımıza bu feministlerden geldi' diyordu müdürümüz aslında beni kastederek.Önce şaşırdım sonra düşününce toparlandım ve hak verdim,çünkü anlattıklarım kadının elinin güçlü olduğunu gösteriyordu,kadının aslında yanlız olmadığını gösteriyordu ve müdürümüze göre feministlik bu gerçeği söylemekti ve biz de bunu söylediğimiz için feminist oluyorduk onun gözünde.</p> Her nekadar temsil ettiği kurumun davetlisi olarak orada bulunuyor isek de anlattıklarımız hoşuna gitmemiş olacak ki 'kötü olarak bildiği' feministlerden saymıştı bizi.