Mesajı Okuyun
Old 27-12-2009, 22:00   #74
adliyargı

Değerli Hukukçular,

Özellikle avukatlar birazdan söyleyeceklerime alınmasınlar ama birkaç hususu dile getirmek isterim.Biz elbette avukatların niyetlerini sorgulamıyoruz her meslekte,her toplumda,her kurumda,her ırkta kısaca insanın olduğu her yerde olduğu gibi iyi niyetli ve art niyetli insanlar vardır ve olacaktır da...

Lakin bazı avukat arkadaşların selzenişlerini duyuyorum efendim devlet hakime savcıya güveniyor da bize güvenmiyor mu diye.Bu ülkede kaç hakim var kaç avukat var sorarım size.Hakim olmak için nasıl bir prosedür var avukat olmak için nasıl bunu bi karşılaştırın.Hukuk bitiren herkes avukat oluyor bu tabi ayrı bi tartışma konusu (sınav olmaması) demek istediğim halihazırda avukat olmak bu kadar kolayken ve bu kadar çok avukat varken elbette artniyetli avukatların çıkma ihtimali hakim,savcı çıkma ihtimalinden fazla oluyor.

İşbu konuyla ilgili düşünceme gelince şahsi kanaatim avukat arkadaşların MERNİS sisteminden sınırlı da olsa yararlanmalarının gerekliliği şeklindedir.Bu hem işlemleri hızlandırır hem de güvenlik tehlikesini ortadan kaldırır.Bu sınırlamanın ne kadar olacağını ise adalet bakanlığı belirlemelidir.