Mesajı Okuyun
Old 01-01-2013, 17:49   #1
Ebru Demirci

Varsayılan Ehliyet Kursu ile ilişiğimi kesmek istiyorum

30 aralık tarihinde bir ehliyet kursuna önkayıt yaptırdım. Belge olarak yalnızca kimlik fotokopisi verdim. Diğer belgeleri ertesi gün götürme hususunda anlaştık. Bunun dışında kursun sahibi bana prosedürün öyle olduğu gerekçesiyle K belgesi çizelgesini imzalattı. Bir de ödeme planı yaptık ve altını imzaladım. Kursun sahibi beni 2 şubat tarihli sınav için kaydetti. Bunu yaprken de % 1 de olsa ilgili birimlerin yapacağı incelemenin sınav tarihine kadar tamamlanamaması olasılığının olduğunu belirtti ve bu takdirde yeni bir sınav ücreti ödemeden 16 marttaki sınava girebileceğimi söyledi. Fakat sonradan öğrendim ki 2 şubat tarihli sınav için son kayıt tarihi 1 aralıkta sona ermeliymiş. Bu tarihten sonra kayıt alınamazmış. K belgesini önceden imzalamam yasal değilmiş. Bu illegal durumları öğrenir öğrenmez kursla ilişiğimi kesmek istedim. Fakat malum şahıs kontenjan usulü çalıştıklarını, kontenjana dahil olduğumu ve kaydımı sildiremeyeceğimi iddia ediyor. Henüz herhangi bir ödeme yapmamış, hiçbir derse girmemiş ve de resmim dahil hiçbir belge vermemiş olmama rağmen nasıl böyle bir şey iddia edebilir? İlçe milli eğitime şikayette bulunmayı düşünüyorum. Benzer bir durumla karşılaşan yahut böyle bir durumda başka ne yapılabileceğini bilen var mı?