Mesajı Okuyun
Old 07-03-2005, 22:31   #1
Max99

Varsayılan Kiraci_haklari

Benim su anda basima gelen birsey yok. Ama muhtemelen adamin biriyle mahkemelik olacagiz. Ben kiraci durumundayim davayi o acacak o zaman bende bir avukat edinicem. Simdi merak ettigim
konu asagidaki bir durum olsaydi benim yerimde olsaniz nasil hareket ederdiniz. Sorunumda su
"
Su anki evimde kiraciyim ve 5 seneden beri oturmaktayim. Mart ayi
itibariyle ev sahibim degisti. Yeni ev sahibim geliri yuksek bir kisi, zaten benim evimden cok iyi
ozellikte bir evi var. ilk geldiginde bana bu evi kira geliri elde etmek amaciyla tuttugunu soyledi.
Yalniz onun onerdigi fiyat benim su anki odedigim fiyatin 2 katina yakin. Tabi ben kabul etmedim. Ev
sahibi bu fiyati alamacagini anladigi icin, daha sonra emlakci vasitasiyla telefon edip, evi kiraya
vermek icin degil kizi oturmak icin aldigini soyledi. Bu nedenle benden evi hemen bosaltmami istedi.
Bende kabul etmeyice mahkemelik olacaz. Adamin kizi evli degil sanirim (ama resit yasta), eger evi kendi ustune gosterirse
iki evi oluyor o zaman ben oturacam diye cikartabilir mi? Yada kizi kendisiyle yasiyor, kizi uzerine
gosterip cikartabilir mi? Bundan sonra benim kac ay daha oturabilirim. Eger kendisi veya kizi kagit uzerinde
ev sahibi olup, daha sonra kiraciya verirse bunun cezasi var mi? Nasil bir yol izlemeliyim?

Bir onemli sorum daha yeni ev sahibim daha bana evi aldigini yazili olarak bildirmedi. Kira parasini
zamaninda odeyen birisiyim, Ev sahibimin banka hesap numarasini nasil isteyebilirim? Cunku kirayi odemessem
davanin akisi daha farkli olur diyorlar."