Mesajı Okuyun
Old 18-11-2006, 20:14   #25
romantik avukat

Sayın Kayar, Sizinde bildiğiniz üzere tüm toplumsal ve bu bağlamda hukuksal olaylar tek yönlü ve boyutlu değildir. Evrende herşey belli nedensellik yasasına göre gelişir.Belli nedenler belli koşullarda belli sonuçlar doğurur. Sizin çok dolu bir insan olduğunuzu yazılarınızdan biliyorum.Bu soruyu neden sorduğunuzu da biliyorum.Benim yazdıklarımın ne anlama geldiğini çok iyi anladığınızı da biliyorum.Ben naçizane yorumsuz kalan konu hakkında bir katkıda bulunmak için kendi düşüncelerimi yazdım. Kabul edip etmemek sizin kendi dünya görüşünüze bağlıdır. Bana göre toplumsal yaşantıda insanlar kendileri korumak için önlemler almalıdır. Bu bağlamda örneğinh hırsızlığın yoğun olduğu bir yerde elinizde çantayla ya da cep telefonu ile konuşarak haşerleşme özgürlüğüm var diye doloşırsanız bir kapkaççı gelip telefonunuzu alabilir ya da daha kötüsü size zarar verip yağma suçunu da işleyebilir. Ama bu konuda daha dikkatli olunursa kendinizi bazı zararlı etkilerden kurtarabilirsiniz en azından riski en aza indirebilirsiniz. Saygılarımla