Mesajı Okuyun
Old 22-09-2009, 09:58   #7
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
avukat ile görüştüm benden çok para istedi ve ben ödeyemiyecek durumdayım ben bu durumda kendimi nasıl savunabilirim ama kendimi nasıl savunacam bende bilemiyorum.daha önceden konuyu size ayrıntıları ile yazmıştım şimdi dava tarihi belli oldu uykularım kaçtı

Sn.Katılımcı

Ceza soruşturması ve kovuşturmasında süpheli ve sanık savunma ve bir avukattan hukuki destek alma hakkına sahiptir.

Eğer ceza yargılaması sırasında bu hakkınızı kullanmak isterseniz duruşma gününden önce dilekçe ile ya da duruşmada henüz olay hakkında hiç bir açıklama yapmadan savunmanız için avukat istediğinizi,mali durumunuzun bir avukat tayin etmek için elverişli olmadığını,barodan kendinize bir müdafi atanmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

Bu durumda mahkemece baroya yazı yazılacaktır.Yazıyı takip ediniz ve size atanan avukatla bağlantıya geçiniz.

Duruşma gününden önce avukatınızla dosyanızı inceleme ve delilleri değerlendirme ,cezayı ortadan kaldıran veya hafifleten sebeplerin olup olmadığı konusunda hak ve menfaatlerinizi koruyacak bir savunma stratejisi oluşturma olanağınız olacaktır.

Unutmayın,Hakkınız Var Avukat İsteyin......