Mesajı Okuyun
Old 15-05-2013, 13:30   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmada Maddi Manevi Tazminat/Karşı Tarafa Ödenecek Vekalet Ücreti

Uzun yillardir devam eden bosanma davam sonuclandi.10.00 Tl manevi tazminat almama karar verildi.Simdi ben bu karari icraya vermek istiyorum ama nasil bir yol izleyecegim bilemiyorum.Birde bu meblayi bana pesin olarakmi odeyecek karsi taraf yoksa maasindanmi dusulecek taksit taksit?(karsi taraf memur) Birde maddi tazminat talebim vardi reddedilmis.Ancak karsi tarafin avukatina redde istinaden vekalet ucreti olan yaklasik 5.000 Tl civarinda bir para odememe karar verilmis. Boyle birsey mumkumu gercekten?Ilk davayi actigimda benden maddi tazminat talebimin miktari olcusunde harc alindi.daha sonra bosanma erceklesti karsi taraf kusurlu bulundu.maddi manevi tazminat taleplerim reddedildi.Yukarida belirttigim avukat ucretini odemem gerektigi soylendi.cunku maddi tazminat talebim baska bir davaya giriyormus ayrilmaliymis bosanma davasindan.bende temyize gittim.manevi tazminat verilmesine maddi tazminat talebiminde farkli bir dava olarak gorulmesine karar verildi.karsi taraf yargitaya basvurdu fakat karar tekrar benim lehime sonuclandi.yani 10.000 tl manevi tazminat karari kesinlesti.Ancak maddi tazminat talebim aleyhime sonuclanmis ve benden 5bin Tl odemem isteniyor.Neden odeyecegim bu parayi anlayamiyorum? gercekten hukukta boyle bir sey varmi mantigi nedir?Birde yukardada sordugum gibi manevi tazminat icin icrada izlemem gereken yol nedir?