Mesajı Okuyun
Old 10-01-2019, 07:39   #1
Konuk

Varsayılan Eşimden , kayınpederimden ve kayınvalidemden hakaret.

Merhaba. 2,5 yıldır evliyim. 4 aylık bir bebeğim var. Eşimle çok severek evlendik. Halada seviyorum. Hamile kaldığımdan beri eşimle
ve ailesiyle problemler yaşadım. Kayınpederimin hamilelikte meyve aşermem üzerine bana bağırarak onları kullandığımı düşündüğünü dile getirdi ve beni ağlatarak evden kovdu. Zaman sonra bu durumuda atlattık daha sonra kayınvalidem eşimi ve kayınpederimi olmadık laflar söyleyerek dolduruşa getirdi bana iftira attı ve bana el kaldırdı eşimle hergün kavga etmeme sebep oldu. Eşim iş nedeniyle surekli şehir dışına çıkıyor ve her zaman benim onun ailesinde kalmamı istiyor. Kayınpederim ve eşim devamlı alkol kullanıyorlar. En son eşim şehir dışına çıktığında onlarda kaldım ve evde kaynım olduğu için çekindiğimi ailemin yanına gitmek için izin istediğimi söyledim. Eşim beni ve bebeğimi kayınpederime emanet ettiği halde küfür ederek beni evden kovdu. Babamı arayıp gel kızını al dedi. O günden beridir ailemle yaşıyorum ve boşanmak istiyorum. Bir kadın olarak aileme gitmek istediğim için küfüre hakarete maruz kaldım yetmedi kapının önüne koyuldum. Daha bunlar haricinde çok olay yaşadım. Ömrümde bu kadar yıprandığımı hatırlamıyorum. Sorum şu ben kadın olarak bu insanların bana yaşattıklarının hesabını sormak istiyorum. Bu yaşadıklarımdan dolayı eşime ve ailesine nasıl bir dava açabilirim ? Calışan bir insan değilim. Eşime hem nafaka hem tazminat davası açmak istiyorum bu konularda bilgim yok başka hangi davayı açabilirim. Ayrıca benim yuvamı dağıttıkları içinse kayinpederime ve kayınvalideme de dava açmak istiyorum hangi davalarda başarılı olurum ? Muhtemelen bebeğimin velayeti emzirdiğim için bana verilir. Sayfanızda araştırma yaptım benim durumumda olan annelere velayet verilmiş. Babalarıda iki haftada 1 gün 2 saat görüş hakkına sahip olmuş genellikle. Bu vrlayet durumu değişiklik gösterilebilir mi ? Düğünde takılan altınların ve paraların çoğunu eşim ve ailesi elimden aldı. Mahkemede bunları geri isteme hakkına sahipmiyim ? Evlendiğimden beri çalışmadım. Boşandıktan sonra çalışmak istiyorum. Çalışmam Nafakaya engel olur mu ? Ailemle yaşamak zor olacağından kendime yeni ev kurmak istiyorum. Eşyaları yarı yarıya aldık ve bütün eşyalar icin talepte bulunabilirmiyim ? Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim
Saygılar..