Mesajı Okuyun
Old 08-01-2013, 13:01   #30
avayhan

Alıntı:
Yazan janveljan
İcra müdür yardımcısının sorgulara bakmayı anayasadaki angarya yasağı ile ilişkilendirmesi gerçekten ilginçmiş

Değerli müdürümüzü iş yapmama konusunda gösterdiği yaratıcılık ve yüksek hayal gücünden dolayı ne kadar tebrik etsek az bence.

Bu müdür yardımcısı arkadaşın hobi bahçesi olarak kullandığı anlaşılan icra dairesinde eminim aşağıdaki gibi diyaloglar falan da yaşanıyordur kim bilir

BA: Bedbaht Avukat
MY: Müdür yardımcısı.

BA - Müdür bey kolay gelsin,
MY - Buyrun ne vardı ?
BA - Şu icra dosyamız kesinleşti. Haciz talebimiz olacaktı.
MY - Ama oldu mu şimdi avukat bey !!.bunun için benim tebliğ zarfını incelemem,tebliğ zarfı parçasının okuyabilmek için dosyayı oraya buraya çevirmem,postacının kargacık burgacık yazısını okumak için gözümü kısmam,süreleri hesaplamam, kalemi alıp 3-4 cümle karalamam, tarih ve isim kaşesini basman lazım., hele bi de kaşenin mürekkebi bittiyse eyvah ki ne eyvah, bissürü iş !
BA - ??!!!??
MY - Avukat bey aç Anayasayı, 18. Maddede ne yazıyor. Kimse zorla ça-lış-tı-rı-la-maz. Angarya yasaktır.Bu talep ettiğiniz iş benim için bi angarya.Eee angarya da yasak olduğuna göre..Avukat olmuşsunuz daha anayasadan haberiniz yok.Bi de kalkmışsınız anayasayı ihlal etmemi mi bekliyosunuz benden !!
BA - Müdür bey,ne söylesem bilemedim şimdi.Bambaşkaymışsınız gerçekten yahu.
MY - Ya bırak allasen, zaten dünden beri moralim bozuk!!?.
BA - ??!!
MY - İsveç Akademisi bu yıl ki Nobel Edebiyat ödülünü Çinli yazar Mo Yan’a verdi.Neymiş eserlerinde "tarih, masal ve çağdaş olanı harmanlayan sanrısal bi gerçekçiliği” varmış. Benim sanrısal gerçekçiliğimin yanında lafı mı olur bu çinlinin yaaa ,iş mi bu !!şimdi reddetcem hepinizi o olcak ya !?*@!!

10 numara.. lol...