Mesajı Okuyun
Old 12-10-2012, 18:02   #20
olgu

Yasaga iliskin bir kararname yada talimat yok bildigim kadariyla. İcra mudurlerinin hukuk yaratmasi bunun dayanagi.
Bu hafta bende bir icra mud yardimcisi ile tartistim. Talebimi takip kesinlestiginden reddetmis. Gittim " mudure hanim talebi reddetmisdiniz ama 12. Dairenin haziran tarihli karari avukatin boyle bir zorunlulugu olmadigini icra dairesinin talep gibi islem yapmasini gerektigini soyluyor. Tek dosya icin sikayete gitmeyim" dedim.
İcra mudur yardimcisi agizinda simitle ve bir hisimla bana donerek " sen kim oluyorsunda beni tehdit ediyorsun git su mahkemeye bagliyiz sikayet et" diye bagirinca benim kaslar catildi ve " sadece icra mahkemesiyle kalmayip savciligida gorevi ihmal suretiyle kotuye kullanmaktan suc duyusunda bulunayim da 9:30 da daireye gelip 4 de ayrilmanizda bir arastirilsin" deyince bir sessizlik diger icra mudur yardimcisindan ses " avukat bey ben bakayim gereksiz tatsizlik cikmasin" diye olayi kapatmaya kalktilar.

Adli yargi adalet komisyonuna 12. Dairenin kararini ek yaparak dilekce sunacagim bakalim ne cevap verecekler, baromuz bu ara secim derdinden bize ayiracak vakit bulamaz.