Mesajı Okuyun
Old 12-03-2011, 21:43   #44
tiryakim

Olumlu Dilekçe

Alıntı:
Yazan Av.SÖZEN
Meslektaşlarım eminim bir çoğunuz Ali TEZEL'in Emeklilerle ilgili son yazılarını okumuştur. Konuyla ilgili vatandaşların kafası da meslektaşların kafası da karışmış durumda; zamanaşımı süreleriyle, dava değeriyle ilgili bir çok konuda bir karmaşa var... Bu konuda THS'de yapılmış bir tartışmaya, açılmış bir konuya da ben rastlamadım..
Bu konuda ki görüşlerinizi paylaşmanız dileğiyle,
iyi günler...
Konuyla ilgili yazılmış Ali TEZEL'in son yazısını paylaşıyorum:
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine
***Dava açmak için acele etmeyin
İki gündür 2003 ve 2007 ocak ayında eksik ödenen SSK ve Bağ-Kur emekli aylığı zamları için haberlerimizi gördünüz. Ancak, 12 Haziran 2011 günü genel seçim var ve hükümeti umarım bu eksik zamları davaya gerek kalmadan sizlere verir diye ümit ediyorum. Bu sebeple biraz bekleyin.

***Mart ayında dernek kesintisi var mı?
Her yıl, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine toplu zam verildiği ay hiç hissettirilmeden Emekli Dernekleri için emeklilerin üye olduklarından bile haberdar olmadıkları derneklere SGK kaynaktan kesinti yapıp gönderdiğini bu köşeden ilk defa duymuştunuz. Olayın nasıl yasadışı olduğunu da öğrendiniz. Şimdi, 2011 yılı ocak-şubat-mart ayı zamları toplu olarak mart ayı emekli aylıkları zam farkları ödenecek. Emekli dernekleri de dört gözle bu ayı bekliyorlar. Umarım SGK geçmiş yıllardaki gibi emeklileri derneklerine soydurmaz.

İşte dava dilekçeniz

Sayın okurlarım, dünkü haberimizden sonra çok sayıda okurumuz bizden örnek dava dilekçesi talep etmiştir. Biz de bugün bu dava dilekçesi örneğini yayınlıyoruz, davanızı bir avukat marifetiyle açmanızı tavsiye etmekle birlikte, kendiniz de takip edebilirsiniz. Dava süresince dava ve bilirkişi masrafı olarak yaklaşık 500-1000 lira kadar masrafınız olacak ama davayı kazandığınız yaptığınız tüm masrafları da davalıdan tahsil edeceksiniz.
Bu arada dava açtıktan sonra davaya SGK cevap yazacak ve taleplerinizin mahkemece reddedilmesini isteyecektir bu davayı kaybettiniz anlamında değildir sadece SGK’nın istediğidir. Gelen cevaba siz de yasal süresi içinde mahkemeye hitaben cevap yazacaksınız ve haklı olduğunuzu ısrarla belirteceksiniz.

................

Kıymetli Meslektaşım Eklediğiniz Dilekçe Metni neden silindi ?