Mesajı Okuyun
Old 02-03-2007, 00:44   #16
Cest la vie

Peki, madem oyle, cesur olayim, icimden gecenleri soyleyeyim.

Simdi efendim, bu soru bana gecen yil sorulsaydi, ya da c secenegi olmasaydi, direkt a sikki diye cevaplardim.

Ancak gecen yil avukat arkadaslarimizdan biri, biz pratikle ilgisi olmayan, mahkemeye sadece bilirkisi raporu teslim almak/etmek icin gitmis asistanlarin gozunu acti.

Arkadaslarimizla bir yerde toplanmis, sohbet ediyorduk. 3 asistan 2 avukat ve 2 de hukukseverdik. Bu avukat arkadaslarimizdan birisi o gun basina gelen bir seyi anlatiyordu(icra memurunun 'hakkini' kaynaktan kestigini!). Biz agzimiz acik, hadi canim diyerek dinliyorduk ki, soyle bir olay anlatti:

"Gecen hafta icraya cikmam gerekiyor, icra dairesine gittim, gorevli kisiye rica ettim. Para sayiyor, isini agirdan aliyordu, benim de acelem vardi. Gorevli arkadas biraz beni beklettikten sonra, 'ya dun kasada da su kadar acik cikti' dedi. Ben de mecburen cikartip o acigi kapattim."

Bizim yuz ifademiz aynen bu gulen yuz gibiydi. Inanamadik ve asistan arkadaslardan biri soyle dedi 'belki adam gercekten dert anlatiyordur ya!' ve ben de tamamladim: 'Evet, nasil anladin? Bana dese boyle birsey ben once vah vaaah, uzuldum ya, der, sonra da 'hadi gidelim mi' diye konuya geri donerdim!'

Arkadasimiz bize daha da saskin bakti ve 'siz sakin pratige girmeyi dusunmeyin' diye hakaret(!) etmekle yetindi..

Lutfen isini hakkiyla yapan icra dairesi personeli beni yanlis anlayip, bana tepki vermesin. Ama bu olay gercekten de olmus. Bu tip seyler yapmayan durust insanlarin zaten bu mesajimdan alinmasi, kirilmasi abes olur.

Saygilarimla diyor ve c secenegini isaretliyorum.