Mesajı Okuyun
Old 01-03-2007, 18:46   #10
Jeanne D'arc

Sayın Admin,

Alıntı:
Yazan Admin
Öyle kuru kuru beklemek olmaz. Anketi de işaretleyiniz, korkmayınız, cesur olunuz..

Korkmak! Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Şu ana kadar yazmamamın nedeni; bilgisayarımın zilyetliğini, geçici bir süre için, kaybetmiş olmamdır. Cevap verilsin de ben de öyle yazayım diye beklemedim zinhar. Cesaret için benim mahlasım yeter!

Alıntı:
Bu talep üzerine icra müdürü hangi işlemi yapmalıdır:
a) Dosyadaki parayı alacaklı vekiline öder.
b) Dosyadaki parayı borçluya iade eder.
c) Parayı kendi alır ve "bağış" için alacaklı vekiline teşekkür eder.
d) Bu cümleyi anlamaz, açıklama ister.

Şimdi efendim; çoook akıllı bir icra müdürü, öncelikle, (c) seçeneği için çaba sarfeder gayet tabii. Hoş karşılamak lazım, insan doğası buna müsait zira. Ancak bu çabası, bu doğayı, çok da iyi bilen bir meslek grubunun (-ki; o biz oluyoruz:avukatlar) şiddetli muhalefetiyle karşılaşacağından; bu halde de "ya benimdir ya toprağın" düsturu ve dahası sevgili parası ile kavuşmasına engel olan alacaklı vekiline duyacağı kin ile; "asla (a) seçeneği bir seçenek değildir" kanaati ile, o halde bari (b) seçeneğine çaba göstereyim demiş; borçluya iade etmenin yollarını da aramış olabilir. Burada da etkin bir muhalefet ile karşılaştıysa; yine "asla ve asla (a) olmaz" deyip; son bir umut (d) seçeneğine sığınmış ve "ben anlamadım, siz hele bir deyiverin; kim olur bu sayın kendisi" de demiş olması kuvvetle muhtemeldir. İşbu halde cevap (a) seçeneği hariç hepsidir.

Saygılarımla.

Sonsöz: Çok değerli icra müdürlerimizin engin hoşgörüsüne sığınarak; olayın içinde olması muhtemel (ve dahi ifşası beklenen) bit yeniği için; latife yapılmıştır. Ciddiye alıp cevap hakkınızı kullanmanıza gerek yoktur. Ben dahil tüm meslektaşlarım, her birinizin ne kadar yoğun bir tempoda, ne kadar büyük bir özveriyle çalıştığınızı gayet iyi biliyoruz ve ben, kendi payıma teşekkür ediyorum.