Mesajı Okuyun
Old 18-07-2012, 21:07   #7
phantomagony

Merhabalar,

Aynı konu ile ilgili müvekkilim erkek 2002'den önce alınan taşınmazın bedelini ödeyip, evin tescilini eşi adına gerçekleştirmiş ve ispat aracı olarak elde taşınmazın alındığı gün satıcıya ödenen bedel ile, müvekkilin kendi hesabından aynı gün çekilen bedelin aynı olduğunuı gösteren banka kayıtları var. Ödeme satıcıya elden yapılmış ancak katkı payı alacağı için tanık da dinletilebilir diye düşünüyorum. Şimdi gündemde bir boşanma davası var ve ben bundan bağımsız katkı payı alacağı ve tasfiye ile taşınmaza tedbir konulması talepli dava açmayı düşünüyorum. Ancak eldeki bu banka kaydı ile tanık beyanlarının ispat hukuku açısından ne kadar önemli olacağını merak etmekteyim. Ayrıca müvekkilim 20 yıldır üst düzey devlet memuru ve eşi ise ev hanımı. Mahkeme bu deliller dışından davalı eşin ev hanımı olması sebebi ile ve başkaca bir miras, kira vs geliri olmadığından bu nedenle bu taşınmazı edinmesinin mümkün olmadığını da ayrıca değerlendirir mi? Bilgisi ve konu ile ilgili uygulamada tecrübesi olan meslektaşlarımın yorum ve cevaplarını beklerim

Saygılar...