Mesajı Okuyun
Old 29-09-2009, 10:49   #1
Konuk

Varsayılan Eşin Haberi Olmadan Boşanma-Herşeyi Bensiz Yapmışlar.

öncelikle hepinize teşekkür ediyorum böyle bir uygulama içerisinde olmanızdan dolayı.

Benim sorunum şu:
Ben 10 yıllık evliydim ve 8 yaşında bir oğlum vardı.ancak iki ay önce eşim benden boşandığını söyleyerek çocuğu bırakıp evden gitmemi istedi.Daha doğrusu beni kovdu.Ben "nasıl olur ben dava açtığını bile bilmiyordum" dedim.Mahkemeye gittim ordakilere sordum baktılar evet siz boşanmışsınız dediler.Bunu da bana hiç tanımadığım,mahallemizin muhtarını vasi atayarak yapmışlar ki benim hiç haberim olmasın diye.Vasi atanması kararını da benim ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde tedavi görüyor olmama dayandırarak aldırmışlar.Ordan alınan raporlarımda kronik depresyon tanısı var be tedaviyle düzelebilir olduğu da yazıyor.Ama onlar dava da akıl sağlığımın iyileşemez boyutta olduğu gerekçesine dayanmışlar.Sonuç olarak;hakim beni görmek zahmetine dahi girmeden karar vermiş bu nasıl olabilir?Eğer akıl sağlığımın yerinde olmadığı gerekçesine dayanılıyorsa hakim şu şahsı bi de ben göreyim demez mi(vasilik ve boşanma davası için)?
Ben boşanmak istemiyordum.İyi kötü bir düzenim vardı.Ancak eşim kararın kesinleşmesini beklemiş öyle bana haber vermiş.Hiçbirşey yapamayayım diye.
Lütfen söyleyin bana yapılan bu büyük haksızlığa karşı yapabileceğim birşey yok mu?
Not:İfademdeki eksikliklerden yazımdaki yanlışlıklardan ötürü özür diliyorum.Yanıtınızı bekliyorum.Saygılarla