Mesajı Okuyun
Old 30-10-2010, 01:05   #13
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Admin

Şunu da önemle belirtmeliyim ki, Sayın Dayar'ın ve bu anlamda bizden farklı ve çoğunluğu oluşturan diğer internet forumlarının tarzlarını eleştirmiyorum veya hatalı bulmuyorum, ben sadece THS'nin farklı bir çizgide olma kararlılığını arz ediyorum. En katı site ilkelerimiz konusunda bile (mesela siyaset yasağı) biz başka siteleri "eleştirme" veya "apaçık hatalı bulma" alışkanlığına sahip değiliz, biz sadece kendi sınırlarımız içinde kendi doğru bildiğimiz yolu izleme kararlılığındayız. Bu açıdan konuların dağıldığı milyonlarca diğer internet forumuna ve bu tarza hiçbir eleştirim yoktur ama bizim bu çizgide olmama isteğimize mümkün olduğu ölçüde saygı gösterilmesini rica ediyorum

Bence çok haklısınız... Türk Hukuk Sitesini bu kadar özel kılan şey de bu... Yani ilkelerinden taviz vermemesidir. Türk Hukuk Sitesi, Admin'in kurduğu siteyi aşmış kamuya mal olmuş bir sitedir. Birkaç avukatın sorunlarının paylaştığı bir site değildir. Yani "arkadaş sitelerinden biraz hallice" değildir, tabi ki. Tam aksine kamu hizmeti yapmaktadır.Elimizde çok değerli bir "yaratı" bulunmaktadır.

Bazı arkadaşların siteye bu kadar sahip çıkmaları, yöneticilerin bazı subjektif değerlendirmeler olduğuna yönelik eleştrileri de bu nedenledir, diye düşünüyorum. Değerli bir şey olduğunu farkındalar ve bazı uygulamaların buna zarar verdiğini düşünüyor olabilirler... (Ben öyle olduğunu düşünmüyorum )

Dört yılı aşkın bir süredir üyeyim ve bu süre zarfında hayatımındaki en değerli şeylerden biri bu site... İnternetin "geçmiş" bölümünde sadece THS vardır, internet sadece THS yüzünden anlamlıdır.. Niye başka siteler değil de THS olduğunu düşündüğümde; bunun nedeni Admin'in ilkeler dediği şey yüzünden... Eğer bu ilkeler olmasaydı, THS olmazdı... Aslında bu örnek olarak anlatılabilecek bir şey.. Yani nasıl ki, bizi biz yapan şey, seçimlerimiz ise, THS ise THS yapan bu ilkeleridir.

Bu nedenle ne olursa olsun ve kim ne derse desin bu kişilikli halden vazgeçmemeniz dileği tekrar Sayın Admin'e sevgi ve saygılarımı sunuyorum.