Mesajı Okuyun
Old 09-06-2006, 08:18   #60
Veysel

Herkese Merhaba ;
Sayın KAYAR' ın tespitine katılıyorum. Ben dahil çoğumuz "cinsel hak ve özgürlük" denince olayın cinsellik boyutunu öne çıkardık. Özellikle de "bekaret" konusunu. Belki de elimizde olmadan... Gerçi şimdi de sağolsun "doğurganlık" diye bir şey çıkardı, o nereye varır bilmiyorum...

Sayın Ergin ; 1-2-3-4 ve 7 nci maddelerdeki tespitlerinize katılıyorum Ancak; her olayı, kendi oluşum şartlarında değerlendirmek zorundayız. Örneğin, 12 Eylül anayasasını 1982 lerin şartlarında, Orta afrika olayını Afrika şartlarında, Hitler olayını 1940 lardaki 2. Ekonomik buhran şartlarında değerlendirmek zorundayız. Bahse konu olayı da ("cinsel hak ve özgürlük") bu günkü şartlarda... Belki 50-60 yıl sonra (eğer o zamana kadar İran olmazsak) bu düşünce daha geniş kesimlerde kabul görebilir ancak şu an mevcut yapı bu düşünce tarzını pek kabul etmiyor. Bu konuda anlaşmamış lazım. Yani tüm katılımcılar olarak. Düşünce haklı olabilir ama, uygulama alanı bulacağını sanmıyorum. Bu bir süreçtir , bence bu sürecin yaşanması gerekir. Bazen bizler (ben de dahil) farkında olmadan Kültür emperyalizmine hizmet ederiz.
6. maddeye gelince, yani şahsımla ilgili olana, ah keşke hocam...
Saygılarımla.