Mesajı Okuyun
Old 08-06-2006, 20:52   #59
Av.Suat Ergin

Sayın katılımcılar,

İzninizle ben önce itidal tavsiye edebilirmiyim.

Yüzdeler, genellemeler filan...Gereksiz gibi biraz ...

1-)Türk halkının % 99'u müslüman genellemesi asla ispatlanamamıştır.

2-)82 Anayasası'na evet diyenlerin oranı % 92 (umarım yanlış anımsamıyorumdur) olduğuna göre, bu Anayasa çok iyidir diyebilirmiyiz. Bu oran ispatlanabilir mi?

3-)Orta Afrika'da insan yiyen topluluklar bulunmaktadır. Ordaki çoğunluğa göre bu normaldir. Ama bize göre değildir. Çoğunluk her zaman haklıdır diyebilirmiyiz?

4-) Hitler çoğunluğun oyuyla ve demokrasiyle iktidara geldi.Sonra faşizmi tanıttı insanlara milyonlarca insanı yaktı.Halkın öngörüsü sağlamdır diyebilirmiyiz.

5-) Konuyu dışardan izleyince, bazı katılımcılar kadın düşmanı, bazı katılımcılar erkek düşmanı gibi algılanabilir. Cevap verecekler için söyleyeyim, ben böyle algılamadım. Ama konu kamuoyuna açık olduğu için böyle algılanabilir demek istedim.

6-)Sayın Veysel, yaşınızı bilmiyorum ama 30 un altında olduğunu tahmin ediyorum. Eminim ki, en geç 10 yıl sonra bu söyledikleriniz size komik gelecek.

7-) Sayın Admin, bu forum herkese açık olduğu sürece herkes (hakaret etmeden, küfür etmeden) düşüncelerini söyleyebilmelidir. Zaten aksi halde forum olmaz. Sayın Veysel gibi konu hakkında menfi düşünenler olunca diğer katılımcılar (örneğin sayın Merhaba gibi) daha fazla motive olmaktadırlar.

8-) Bu ve benzeri konulara elimden geldiğince dahil olmamaya çalışmaktayım. Çünkü daha önce benzer konulardaki mesajlarım silindi. Ve sanırım benzer konudaki son mesajımı da diğer katılımcılar görememektedir. İlginç Sınav Sorusu başlıklı forumda 1 ay önce cevap yazmıştım. O zaman okuyan sayısı 116 idi, benden sonra bir katılımcı daha yanıt ekledi ve 117 oldu. Bu mümkün değil tabii ki. Tartışılan konuda da aynı fikirleri söyleyebilirim. Çünkü hayatın temeli orada yatmaktadır bence. Dileyen o mesajı okuyabilir(bulabilirse)

9- Birbirimizin hayata bakış açısını, ideolojisini sevmeyebiliriz. Karşıt fikirler olacaktır. Ama kırmadan dökmeden olmalı bu. Ama sansürleyerek, hakarete varacak derecede ifadeler kullanarak redetmeye çalışmamalıyız karşımızdakini. Eğer tartışan hukukçuysa, delillerini ve dayanaklarını göstermelidir.

10- Bu konu bir yazıyla bitmez. Bu mesaj yayınlanırsa devam edeceğim.

Saygılarımla