Mesajı Okuyun
Old 08-06-2006, 15:51   #54
NİLGÜN SEYMEN

Karar Formül:

Konuyu 2 ana madde halinde ele alırsak -KAVRAM KARGAŞASI-yaşanmayacaktır..

1/-Cinsel tacize uğrayarak -bekaretini kaybederek toplumda şiddete uğrayan kadınlar..<aile içi şiddet-dayak-töre cinayetleri mağdureleri..>

2/-Kendi tercihleri ile bekaretlerini ilişkileri esnasında teslim eden kadınlar..

Sonuçta fark ne olacak..en azından cinayetler ve töre cinayetleri mağdurları diğer gruptakiler ile ARAP SAÇI OLUŞTURMAYACAKTIR..

Ben yaşadığımız toplumda -KADIN-KIZ-DUL-gibi ayrımların hala daha belirleyici bir tanım olarak kullanıldığını biliyorum..ve ısrarla yazıyorum..

Ve ısrarla şunu da yazıyorum ki..dev binalar ..,konforlu siteler inşaa edebilirsiniz ama insan beynini işlemek ancak ve ancak zaman+emek+
EĞİTİMLE olur..

Caddelere renkli parkeler döşemeye..,otoyolların ara şeritlerine palmiyeler dikmeye ya da parkları çiçeklendirmeye de benzemez..

Diplomalı birçok erkek eşini eve kapatmışken,birçok tesis ve özel alanlar
kadınlar ve erkeklere ayrılan farklı alanlarla 2 ye ayrılmışken..
yurdumda hala meclis karidorlarında türban döğüşleri yapılırken..

EVET TÜRKİYE'DE cinsel hak ve hürriyetler vardır diyebilmek..çelişki yaratıyor..

Anadolu 'da düşüncesi bile alınmadan 13 ünde BERDELE KURBAN EDİLEN ÜZERLERİNE KUMA getirilen 7-8 çocuk doğutturulan kadınları da bu tablonun diğer yanına otutturunca ortaya çok daha sancılı bir tablo çıkmaktadır..

Evet konuşalım..siz yazınız..ben de burada yaşanamayanları yazayım..
sevgiyle kalınız
nilgün
08.06.2006/16.51
BURSA

Saygılar/
NİLGÜN