Mesajı Okuyun
Old 07-06-2006, 18:19   #44
Admin

Sayın Veysel,
Alıntı:
Yazan Veysel
bir gerçek var ki, yukarıda alıntı yaptığınız ve bana ait o cümleyi kırsala gitmeye gerek yok, yaşadığım Ankara' nın göbeğinde yani Kızılayda, anket olarak, yüz kişiye sorsanız 95' i benim gibi düşündüğünü ifade eder. Sizde buna inanın. Demek ki toplumun % 95' i bu sayfaya saygısızlık yapıyor. Yani yalnız değilim.
Tesbitinize katılıyorum ve aksini hiç iddia etmedim. Ben de bu düşüncenin ezici çoğunlukla toplum içinde yaygın olduğunu kabul ediyorum, sadece bu düşüncenin bu alanda "nazire yaparcasına" ifade edilmesini alana saygısızlık olarak görüyorum.

Bu toplumun %90'ı da sigara içiyor ama bu gidip sigaraya karşı savaşanlar derneği lokalinde sigara yakmayı mazur kılmaz.

Bu alanda yazışan arkadaşlar bu işi bir ideal uğruna yapıyor. Bu ideale katılmıyorsanız, alanda yazışmama özgürlüğünüzü kullanabilirsiniz. Ancak onların alanında, onların saygı duyduğu bir özgürlüğü bu kadar hafife alamazsınız. Bu alan kadın haklarının gelişmesi amacıyla mevcut olduğuna göre, alan yazışmalarının da bu yönde şekillenmesi alan katılımcılarına duyulması gereken saygının gereğidir.

Saygılarımla,