Mesajı Okuyun
Old 04-06-2006, 23:18   #32
Gemici

Alıntı:
Yapmayın beyler..yaşadığımız çağda hele hele böyle çağdaş bir sitede..,
memleket meselesi kulvarına sokarak konuşulan konuya bakın..
Ben her yeni yayınlanan bir yazıyı okuduğumda kendi adıma ve hemcinslerim adına acı duymaktayım..
Bu 2 kişilik bir konudur..ilişki kapsamına girer..

Sayın Nilgün Çakıcı,

Belirli olayları! okuduğumda ben'de acı duymaktayım. Ama sadece kendi adıma, hemcinslerim adına değil. Ben sadece kendimden ve kendi düşüncelerimden sorumluyum çünkü. Siz'de sadece kendi adınıza acı duyun lütfen, çünkü hemcinslerinizin o konuda neler düşündüğünü bilmiyorsunuz ve bilemezsinizde. Belkide bazıları sizin yazdıklarınızı okurken acı çekiyorlardır.

Belirli olaylardan kastım, bakire değil diye kadının gerdek gecesi babasının evine gönderilmesi örneğin. Veya aynı kadının ve başkalarının gerdek gecesi eve gönderildi diye babası veya kardeşleri tarafından öldürülmeleri.

Forum alanının başlığı 'Kadınların Cinsel Hak ve Özgürlükleri'. Üzerinde tartışılan BEKARET konusu bu hak ve özgürlüklerin odak noktalarından birisi.

Eğer bir ülkede kadınlar ve kızlar bakir değil diye namus adına öldürülüyorsa, konuyu Bu 2 kişilik bir konudur..ilişki kapsamına girer..şeklinde bir ifade ile kapatamazsınız. Konu siz istesenizde istemesenizde toplumsal bir konudur. Ve sadece Türk Toplumunun konusuda değildir. Konu Türk Vatandaşlarının toplu olarak bulunduğu çoğu Avrupa ülkesini de alakadar ediyor ve bu ülkelerin parlamentolarında tartışma konusu olabiliyor,yasa değişikliklerine yol açıyor.

Saygılarımla