Mesajı Okuyun
Old 04-03-2009, 15:02   #217
selimaksu

Varsayılan İdam cezasına tam destek...

idam cezasını sonuna kadar savunuyorum. Karşısındaki insanı, onun ailesini, arkadaşlarını düşünmeden bir insanı hunharca öldürebilen bir insanın yaşama hakkı olmadığını düşünüyorum. Toplumdaki ölüm vakalarını bir araştıralım lütfen katiller neden maktüllerini öldürmüştür. Görülecektir ki ölenler öldürenden çok az bir şey götürmüş)hakaret etmiş, küfretmiş, yan gözle bakmış, kız arkadaşına laf atmış vs) ama katiller buna karşılık o insanların canını almışlardır. Yani kendilerinden 1 alınmış bazen oda alınmamış buna karşılık karşısındakinden 100 almaktan çekinmemişlerdir. Bu insanların mı yaşama hakları vardır. Kendileri adaleti dağıtırken en küçük bir olayda başkasının canını almayı göze alanları savunan vicdanlara sormak lazım ' Ölen sizin evladınız olsa' eminim 100 kere o kişiyi öldürmek istersiniz. Buyrun sevgili meslektaşlarım; cesaretiniz varsa almış olduğunuz eğitim ve tecrübelerinize güveniyorsanız aflarla çıkan Katillerle arkadaşlık kurup topluma siz kazandırın onları çocuklarınızla ailelerinizle tanıştırıp kaynaştırın... Tribünden konuşmak çok kolaydır önemli olan sahaya inebilmektir...