Mesajı Okuyun
Old 04-01-2008, 16:31   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
yani tekrar davaya geri dönülcek . peki boşanma ilamını almassam . genede boşanmışmı sayılırım 15 gün geçerse bu arada .nafakada alamam demi ozaman

Yukarıda izah ettim. Feragat etseniz bile ilk mahkeme karar vermekle dosyadan elini çekmiş olmaktadır. Dava hakkında yeni bir karar veremez. İki taraf da boşanma kararını tebellüğ eder de 15 gün içinde kararı temyiz etmezse, boşanma kararı kesinleşir. Kararı mahkeme kaleminden kimse almazsa dava açık(derdest) sayılır. Eşiniz alıp size tebliğ ettirirse, yukarıda belirttiğim yolu izlemelisiniz.

Alıntı:
sizide rahatsız ediyorum ama boşanaktan vaz geçince tekrar nafaka davası açıp boşanmadan nafaka alabilirmiyim acaba ..

Anladığım kadarıyla çocuklar için soruyorsunuz. Nafaka davası için boşanma davası açmak gerekmiyor.

Davanızı bir avukat yardımı olmadan takip ettiğinizi sandığım için ayrıntılı cevap yazdım. Ancak takdir edersiniz ki, burada sizin sorduğunuz şekliyle ve bizim anladığımız şekliyle yanıt verebiliyoruz. Hak kaybına uğramamanız için davanızı mutlaka avukat vasıtasıyla takip ediniz. Maddi gücünüz elvermiyorsa(Bu durumu belgeleyerek) bulunduğunuz ilin Baro-Adli Yardım Bürosuna müracaat edin.

Saygılarımla