Mesajı Okuyun
Old 21-04-2007, 00:44   #63
Av.Görkem TURGUT

Rahatsiz "Belediye Meclis Kararıyla İkinci Eşe Maddi Yardım"

Alanya'nın Çıplaklı Belediye Meclisi, beldede yaşayan evli erkeklerin "kuma getirmelerine maddi destek sağlama" kararı aldı.

Antalya'nın Alanya ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Çıplaklı'da, Belediye Meclisi, beldede yaşayan erkeklerin boşanmadan ikinci kez evlenebilmeleri için maddi yardım yapılması yönünde oybirliğiyle karar aldı.6 bin nüfuslu Çıplaklı Beldesi'nin 6'sı AKP'li 3'ü ANAP'lı 9 üyesi bulunan Belediye Meclisi "Eşleri rahatsız olan erkekler" için kumaya destek kararı aldı Kadın örgütlerinin tepkisini çeken çok tartışılacak bu kararın alınmasında 5 çocuk, 7 torun sahibi Anavatan Partili üye Murat Arslan'ın sözleri etkili oldu.Aslan Meclis toplantısında, "Hanımlarımız yaşlanıyor.İsteyen ikinci kez evlenebilsin.Belediye de maddi destek yapsın" önerisinde bulundu.AK Partili Başkan Hasan Uysal da "Bakıma ihtiyacı olan arkadaşlar var.Öneriyi canı gönülden destekliyorum" diye olumlu görüş bildirdi. AK Partili Ali İhsan Topal ise "Yazın yaylaya gidince hanım evde, biz yaylada yalnız kalıyoruz" diye farklı bir açılım getirdi. Yapılan oylamada, 3 Anavatanlı ve 6 AK Partili üyenin oybirliğiyle öneri kabul edildi.