Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 13:04   #1
av.burhankaplan

Varsayılan Borçlu vekilinin icra memurunun işlemini şikayette vekalet ücreti?

Meraba arkadaşlar.
Durumu kısaca özetlemek istiyorum;

Borçlu K. nın ölümünden 4 ay sonra nüfus kayıtlarına dayanarak mirasçılarına takibe haklarında devam edileceği içerikli ihtarname gönderdik. Ancak mirasçılardan bir kısmı gönderdiğimiz ihtarnameden önce mirası red kararı almışlar. Ancak red kararını nüfusa bildirmemişler. Borçlu avukatı da icra memurunun işlemini şikayet etti.(ihtarnameye ilişkin işlem) Bunu da 3 ayrı dava açarak yaptı. Borçlu avukatının amacı bizi de davanın tarafı göstererek lehine vekalet ücretine taktir edilmesidir. Mirası reddedenlere karşı icra dosyasında ihtarname tebliğinden başka işlem yapılmamıştır.
Ayrıca bu ihtarname tebliğlerinin bir tanesi de bilağ döndü ve başka tbligat yapılmadı. Mirası reddedenlerin vekili bu bilağ teblig olana karşı da bu şikayet yoluna gitti.

Durum böyleyken bir kaç soru işareti var kafamda

1-Bilağ tebliğe rağmen şikayet yoluna gidilebilir mi?
2-Herhangi bir haciz işlemi vs. yapılmamasına rağmen sırf vekalet ücreti için konusu olayı aynı olan bir olayda ayrı ayrı şikayet yoluna başvurulan dosyaların birleştirilmesi istenebilir mi?
3-Son olarak karşı taraf lehine vekalet ücretine karar verilemeyeceğine ilişkin görüşleriniz ve elinizde mevcut yargıtay kararı ya da mahkeme kararı var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar. Duruşma yakın bir tarihtedir. Acil cevaplarınızı bekliyorum, tekrar teşekkürler.