Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 21:43   #1
judgeee

Varsayılan tutuklamanın devamı kararı

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum... Vekaletini almış olduğum bir kişinin tutuklu olduğu soruşturmada tutukluluk halinin devanı kararı henüz tebliğ edilmediği için itiraz hakkımı kullanmak üzere adliyeye gittim. Mütefferik karar nosunu ve kararı veren sulh hakimliğinin neresi olduğunu öğrenmek için savcılığa gittiğimde kararın henüz verilmemiş olduğunu gördüm. Savcı bey süresi geçmiş olduğu halde(daha önceki tutukluluk halinin devamı kararı 29.02.2007tarihinde verilmiş. ben 13.03.2007 tarihinde adliyeye gittim.) mahkemeden tutukluk halinin devamına yönelik yada şüphelinin tahliyesine yönelik mahkemeden bir talepte bulunmamıştı. Benim durumu kendisine izah etmem üzerine ben hemen makmeye tahliyesini talep eden bir başvuruda bulanacağım dedi. Ancak mahkeme bugün bu talebi yerinde görmeyerek tutukluluk halinin devamına karar verdi. Müvekkilim 15 gün hakim kararı olmadan tutuklu kaldı. Ben burada hürriyeti tahdit suçunun işlenmiş olduğunu düşünüyorum, gerekli şikayetleri yapmayı planlıyorum. Sizce burada oluşan şuç görevi ihmalmidir, yoksa hürriyeti tahditmidir... Fikirlerinizi beyan ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum...