Mesajı Okuyun
Old 08-10-2009, 15:46   #36
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Suat Bey,

Yaşınıza nazaran maşallah çok enerjiksiniz kabul ediyorum.

Sayın Admin'in görüşüne atfen aynen şunu yazdım.

Dikkat ederseniz Sayın Admin, sizin gibi: "Olmaz!" dememiş. Veya keskin bir ifade ile "Olur!" da dememiş. "Olabilir!" demiş.

Ben, Sayın Admin'in "olabilirlik" yönündeki beyanının isabetsiz olmayacağını belirtip, yine aynen:

şeklinde genel bir ifadede bulunmuştum.

Hukuki tartışmalarda serinkanlı olmak gerekir. Kendinizi aşırı heder etmemenizi (naçizane) öneririm.

Saim Bey hangi mesajımda olmaz demişim, dikkat ettiniz mi. Üstelik az önceki mesajımda da yeniden alıntıladım. Sayın Admin'in atıf yaptığınız mesajı şu değil mi:

Alıntı:
Yazan Admin
Bu durumda örneğin 10 aydır kira ödemeyen bir kiracı için 11. ayda her ay için ayrı ayrı olmak üzere 10 adet icra takibi yapmayı nasıl değerlendirirsiniz?

Bir takipte tüm alacağınızı talep edebilecekken bunu yapmamak ve daha alacağın bir kısmını ayrı bir takibe konu yapıp bunun için borçluya ekstra mali külfet çıkarmak bence hakkın kötüye kullanımı olarak değerledirilebilir diye düşünüyorum.

Sayın Admin'in mesajındaki 2 paragrafı birlikte değerlendirin lütfen. Bu mesaja ben ne demişim:

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Geçmiş kira aylıklarının her biri için ayrı ayrı takip yapılması durumunda, sizin görüşünüze katılırım.

Neresinde olmaz demişim.

Hukuki tartışmalarda serinkanlı olmak önemli olabilir ama yazılmamış şeylere atıf da yapılmamalıdır.