Mesajı Okuyun
Old 22-09-2010, 13:32   #1
konuk

Varsayılan gebeyim ve şiddet görüyorum boşanma halinde haklarım nelerdir?

1,5 yıllık evliyim gebeliğimin 9. ayındayım. evliliğimin 1. ayından itibaren eşimle kavga etmeye başladık. eşim her tartışmamızda kendinden geçiyor ve bana şiddet uyguluyordu. ilk zamanlar itip kakma, savurma gibi şiddet eğilimi gösteren eşim hamile kalmamla birlikte her geçen gün şiddetin dozunu arttırarak tokatlara yumruklara varan eğilimler gösterdi. 2 aylık hamnileyken gösterdiği şiddet yüzünden düşük tehlikesi yaşadım. gösterdiği şiddetin ardından sancılandığımda benimle hastaneye geldi ve ben korktuğumdanmıdır, bebekle ortada kalırımdanmıdır hiç birinden şikayetçi olmadım taki dün komşulardan biri polisi arayana dek. polisi eşim içeri almadı ben polis geldiğini sonradan öğrendim. bu olaylara herkes şahit ama benim raporum ve şikayetim hiç olmadı düzelir düzelir diye diye. şimdi boşanmaya karar verdik büyük bir kavgadan sonra yine şiddet uygulayacaktı annem elişnden aldı. ailesi alın kızınızı bitti bu iş diye aileme telefon etti. evet bu iş bitti. boşanmak istiyoruz. doğumuma 10 gün kadar kaldı yani stresten erken doğum olabilir. ben bu çektiklerimi yanlarına kalmasını istemiyorum. bir paçavra gibi beni ve oğlumu atamazlar. benim ve oğlumun ne gibi hakları var, bu süreçte ben birlikte yaşadığımız ama tapusu eşimin babasına ait evde yaşayabilirmiyim? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.