Mesajı Okuyun
Old 03-10-2006, 11:12   #5
gökhanhatem

Varsayılan yanlış olan şeyler var

Alıntı:
Yazan latifehanım
geçen gün avukat yanı stajını yapan bir arkadaşım, o anda hizmetli olmadığı için avukatın çayını kendisi götürmüş ve avukat; neden sen çay getiriyorsun, sen avukatsın, bir daha olmasın" demiş. Benim stajımın tamamlanmasına 3 ay kaldı. yaklaşık 3 aydır bir avukatın yanındayım, adeta bu meslekten nefret ettim. avukat hanımefendi bürosunda gün yapıyor, muhabbet ediyor, adliyede ben koşturuyorum. hayır maksat "öğreneyim!" diye. 3 aydır tek bir kuruş almadım. çay demlemekten, çay servisi yapmaktan, bulaşık yıkamaktan tutun telefonlara bakmaya, dilekçe yazmaya kadar ben yapıyorum. ya illaki bir yüzsüzlük de biz yapıp para mı istemeliyiz? hacze gidiyorum, yol paramı dahi kendim veriyorum, yok böle bişey. Ya illaki sabrı taşırmak mı lazım. karar verdim ben de naylon staj yapıp evimde kendi kendimin patronu olucam. ben ve benim durumumdaki stajyerlerin ahı, bu sakat zihniyetli avukatların ve bu sistemin sorumlularının yakasından tutacaktır.

syn latife hanım

Yazdıklarınızı okuduğumda hayrete düştüğümü belirtmek isterim. Ancak (kusura bakmayın) bunun sizin tavırlarınızla ilgili olduğunu düşünüyorum. eğer iş yaptırılacak birisi bulunursa yaptırılır. Şu an maalesef liberal bir ekonomide yaşıyoruz unutmayın başını dik tutmayanın başı eziyorlar. Avukatınızın mesleki ahlakına hayran kaldım. eğer bir insan meslektaşına bu şekilde muamele edebiliyorsa ve bunuda oturup düşündüğünde kaldırabiliyorsa gerçekten örnek olarak saklamak gerekiyor. ancak bizlerde suçluyuz unutmayalım. bende stajerim ve syn Dikici'nin bu konudaki -memnun değilseniz avukatı değiştirin- sözünede katılıyorum. arkadaşlar kendinizi ezdirmeyin ve gerektiğinde kapıyı çarpıp çıkmasını bilin. yoksa ömrünüz boyunca ezilmeye mahkum olacaksınız.
syn meslektaşım kısa zamanda üzerindeki bu yükten kurtulman dileğiyle