Mesajı Okuyun
Old 10-11-2011, 17:48   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan cgdmcgdm
merhaba ben 35 yaşında 16 yıllık evli 2 kız çocugu annesiyim
eşimin şiddetli umursamaz halleri yalanları ve ihanetleri var ,defalarca ayrılmayı denedim ama kimselerimin olmadıgı ve çalışmadıgım için, kızlarım üzüldügü için bir türlü başarılı olamadım,artık sabrım kalmadıgı için gözüme hiç birşey görünmüyor ayrılmak istiyorum fakat... eşimin şirketinde çıkan bir olaydan dolayı onun ihalelere girmesi yasaklanmıştı o yüzden şirket hissesini ve müdürlügünü üzerine yaptı bir,bir evimiz 2 arabamız var sadece arabalardan biri benim üzerime eşimin kendisi sadece şirkette ssk lı bir çalışan olarak görünüyor,şirketten de güzel bir geliri var AYRILMAK İÇİN DAVA AÇTIGIMDA BEN AYLIK 10 000 LİRA TAZMİNAT İSTESEM o SADECE BİR SSK LI ÇALIŞAN OLDUGUNU SÖYLİCEK söyler çünki benim kazancım kimselere yedirmem ananın evinden nasıl geldiysen öyle gidersin gibi düşüncesi ve sözleri var bir şekilde benden hissesini alır (zor kullanarak) evde ayrılık söz konusu oldugundan şimde ona hissesini versem üzerinede almaz başkalarının üzerine yapar ...lütfen acil yardım bekliyorum teşekkürler...

"Aylık 10.000 lira tazminat" demişsiniz. Sanırım "nafakayı" kastettiniz. Şirket hissesini ve müdürlüğü devretmemeniz sizin lehinizedir. Zorla da olsa, devretmeyiniz. Bir avukattan profesyonel destek alarak, eşinizi "anlaşmalı boşanmaya" ikna etneye çalışınız.