Mesajı Okuyun
Old 07-01-2019, 17:10   #1
fatmaat

Varsayılan Nafaka Arttırımı Davasında Sosyal Ekonomik Durum Raporu

Eski eşim adıma işyeri şube açıp beni bir milyon liraya yakın borçlandırıp kaçtı. iki çocuğum var. Burdanda zamanında çok yardım aldım çok teşekkür ederim . Sayenizde kendim nafaka davası ve boşanma davası açtım. Darp raporu alıp şikayet ettim. savcılıklara suç duyurusunda bulundum.Borçları Vekaletim ile yaptığı için birşey yapamamıştım ama boşandım.Darp te iyi hal indirimi aldı. ilk suçu olduğu içinde ceza almadı.

ilk açtığım 2 çocuğum ve benim için nafaka aylık toplam 870 TL idi.Hakime çalışmıyorum desede inandıramadı. 3 ayda bir 10 yıldır açıyorum bunu. Bugüne kadar sadece 2 defa yakalandı ve 6 aylık ödedi çıktı. Nafakada yakalama 2 yıl iile zaman aşımına uğruyor. Alacak baki ama adına birşey bulundurmuyor.10 ve 15 yaşında 2 kızım var. Bende soldan bir felçlk geçirdim o dönem
Şİmdi
nafaka arttırım davası için dilekçe yazıp içeri verdim. Bugün kalemden sordum EKONOMİK DURUM RAPORU henüz gelmedi dediler. Duruşmam 15.01.2019.
Adam gayri resmi yaşadığı kadından birde çocuk yapmış. 1 yaşında. benim kızlarımı 10 yıldır göremeye gelmedi. Adına mernis adres , muhtarlık kaydı iş yeri sgk hiçbirşey yok. Çok iyi bir dolandırıcı. 3 şirketi var ama 3 yıl önce bir defa gittiğimde karanık adamlar tarafından tehdit edildiğim için bir daha gitmedim.
Bu adam adına mal mülk işyeri adres hiçbirşey bulundurmuyor. Benimde avutat tutacak gücüm yok. Annemin emekli maaşı ile 5 kişi geçinmeye çalışıyoruz. Napabilirim. Bu durum nasıl sonuçlanır.Zaten ödemiyor. Biriksin belki adına birşey alırsa alırım diye bekliyorum. aylık 5.000 TL nafaka istiyorum diye dilekçe verdim.Bu durumada ne demem gerek , ne yapabilirim
şimdiden teşekkürler