Mesajı Okuyun
Old 29-12-2018, 23:23   #3
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
Sanirim soru metni uzun oldugu icin Sayin Hukucularimizdan yanit alamadim. Sorum ozetle su ; Bosanma neticesinde musterek cocuk ile ilgili tum sorumluluklar velayeti alan taratamidir ? Taldir edilecegi uzere evlilik birligi icinde anne ve baba ayri ayri sorumluluk sahibi ise evlilik birligi sna erdiginde de anne ve baba ayri ayri sorumluluklarini yerine getirmelidir . Cocugun ailesi anne ve babasidir . Evlilik birligi sona ermis ise velayeti almayan taraf tum yukumlulugu velayet sahibinden mi bekler ? Bosanmis olmak musterek cocuk acisindan Aile yukumlulugunu yerine getirmeme konusundaki yadal sorumlulugu sona erdirir mi ?

Sayın Konuk
Kim hangi gerekçe ile sorunuzu cevaplandırmadı bilemiyeceğim. Sadece şunu belirtmekle yetineceğim: Benim düşünceme göre sorunuza cevap alamayışınızın sebebi, soru metninin uzun oluşu değil. Asıl sebep yazdıklarınızın soru sınırını aşıyor olmasında ve hukuki bir konuda yorum yapıyor olmanızda yatıyor. Sorunuzu/mesajınızı okuyan THS üyesi ister istemez düşünmek zorunda, sorunuza mı cevap versin, yorumlarınızı mı değerlendirsin. İkisini birden yapsa ve hem yorumunuza hem de sorunuza cevap vermeye çalışsa sayfalar dolusu yazması gerekir. Sadece sorunuzu cevaplandırmaya çalışsa ve yorumlarınızı göz ardı etse de olmaz diye düşünüyorum. Çünkü her yorum cümlesi içinde başka bir soruyu barındırıyor.

Sorduklarınızın cevabını bulabileceğiniz bir kaynak:

http://acikerisim.istanbul.edu.tr/bi...=1&isAllowed=y

Saygılarımla