Mesajı Okuyun
Old 22-06-2010, 18:11   #15
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Soyuttan somuta, sanaldan gerçeğe THS!

Merhaba;

Bugün adliyeden gelirken düşündüğüm bir kaç şey vardı, paylaşmak istedim:

(Not: sanal : sf. 1. Gerçekte yeri olmayıp zihinde tasarlanan, mevhum, farazi, tahminî. kaynak:TDK)

İnternet alemi çoğunlukla "sanal" olarak tanımlansa da THS, bu tanımı tersine döndürecek nitelikte bir gerçeklik yaratıyor. Yalnızca arada bir yapılan toplantılar değil, gün içinde karşılaşılan şeyler de bu hissi kuveetlendiriyor. Örneklerim:

Bir gün THS'ye "Herşey ve herkese kızasım var, hatta kızıp çekip gidesim var" yazdım. Yarım saat sonra telefonum çaldı, açtım "Nereye gidiyorsun?" dedi telefondaki ses . Arayan sevgili ağabeyim Cengiz Aladağ'dı.

Yine günlerden bir gün Forum'da, Heyyou isimli üyemizin mesajından sonra cevap mesajı yazdım. Ertesi gün İzmir adliyesinde genç bir meslektaşım yanıma yaklaşıp "Özgür Bey, Heyyou benim" dedi, gülüştük.

Bugün öğle arasını geçirdikten sonra adliye dönüşünde Sn. Ege ile karşılaştık. Son THS İzmir toplantısında tanışmıştık. Sürekli bir gülümseme eşiliğinde hal-hatır soruları ve kısa bir sohbet döndü. Vedalaştık...

Bugün öğleden sonraya kalan bir duruşmada "karşı taraf" vekili THS'nin İzmirlilerinden Özgecn idi.

Son yapılan İzmir toplantısı ise bambaşkaydı ve "keşke herkes olsaydı" dedirtti. En güzeli de üye profilinde fotoğrafı olmayan üyeleri görmekti. İlginç bir şeydi!

İşte böyle