Mesajı Okuyun
Old 23-11-2015, 12:23   #2
Avanıl

Aynı sorunu bende yaşadım. Bir kaç gündür de bu konuda araştırma yaptım ancak faydalı bir sonuç bulamadım. İnternet explorer'da ne kadar denesem de UYAP'a giriş yapamadım. Ancak bu gün sorunu çözdüm ve online ilamsız takip açtım. Yaptıklarımı anlatacak olursam:

Önce bilgisayarda yüklü JAVA programını kaldırdım. Daha sonra internet explorer ile JAVA'nın kendi sayfasından java doğrulama sayfasını açtım. Bu sayfanın linki : https://java.com/tr/download/installed.jsp

Bu doğrulama sayfasında, işlemlere başladım. Bilgisayarda herhangi bir java olmadığı için, sayfada çıkan uyarıları takip ederek javanın en son sürümünü kurdum.

Daha sonra internet explorer'ı kapatıp tekrar açtım. Javanın son sürümü ile Uyap Avukat Portal açılmıyor. Ancak E-Devlet'e giriş yapılıyor. Bende E-Devlet'e giriş yaparak, oradan avukat portala geçtim. Böylece internet explorer ile avukat portalı açtım.

E takip kısmına geçtiğimde ise, bu kez adobe flash player eksikliği ortaya çıktı. Orada bulunan linke tıklayarak adobe flash player'ın kurulumunu yaptım. Sonrasında ise tekrar e-devlet üzerinden avukat portala geçtim ve e-takip kısmı açıldı. Takip bilgilerini doldurduktan sonra da takip açıldı.

Takip açma işimi bitirince, bilgisayarda kurulu javayı kaldırdım ve eski java sürümünü yükleyerek eski sistemime geri döndüm.

Umarım bu bilgiler işinize yarar.