Mesajı Okuyun
Old 19-04-2008, 13:19   #2
hukukun-üstünlüğü

Bu listenin inandırıcılığı yüzde 1 bile değil.Benim bildiğim dünyada ilk 500 arasına istanbul üniversitesi,hacettepe üniversitesi ve istanbul teknik üniversitesi girebildi. İşte en büyük 10 üniversite diye verilen listeye bakıyorum,türkiye de en çok bilimsel yayın yapan ve en çok öğretim üyesine sahip ve de en önemlisi olarak ululslararası alanda diploması en çok kabul gören İstanbul üniversitesi yok. Ben bu listenin neyine inanacağım. Elalemin ipiyle kuyuya inmeye devam edelim,biraz zor çıkarız ordan. 2005 ve 2006 de sürekli ilk 500 e giren ve bu başarısı rektörü tarafından da dile getirilen Türkiyenin en köklü üniversitesi nasıl oluyorda ilk 10 arasında dahi yer alamıyor. İlk 500 e girme başarısı gösteren 3 üniversitemiz vardır bunlar istanbul üniversitesi,hacettepe ve istanbul tekniktir. Uluslararsı alanda diploması en çok kabul gören de herkesin de kabul ettiği gibi istanbul üniversitesidir. Ayrıca yök ün her sene düzenlediği bilimsel yayın sıralamasında birincilikte İstanbul üniversitesine aittir.