Mesajı Okuyun
Old 29-12-2010, 17:36   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avukatkenan
Sayın Aladağ inanın sadece tanık beyanları değil ziraat odasından alınma çiftçilik belgesi mevcut..geliri de üzerine kayıtlı çiftçilik yaptığı araziler bile dosyada var..Düzcede yaşıyor ve avukatlık yapıyorum muhasebecim de mali müşavir belki düzinelerce vardır..ama hakimlerin mantığı mı yoksa eğitiminden midir bilinmez ya ankaraya ya da istanbula gidiyor genelde dosyalar..sanırım küçük yer tanışıyor olabilirker korkusundan ama net bişey diyemiyorum..Yargıtay kararını neden ister ki mali müşavir anlamıyorum hukuki nitelendirme mi yapacak ya da delilleri mi tartacak değerlendirecek ona göre mi hesaplama yapacak..sıkıştım kaldım hani varyabir laf aşağısı sakal yukarısı bıyık diye aynen öyle bir durum..

HUMK 276'ya göre, bilirkişiyi hakim ancak iki taraf bilirkişi konusunda anlaşamadığında seçebilir. Ama ne yazık ki uygulamada (meslektaşlarımızın da bu maddeyi işletmemeleri nedeniyle) hakimler re'sen seçmektedir.
Bir 8 ay daha beklemeyi müvekkilinize anlatamazsınız; bence (varsa) karşı taraf vekili ile anlaşıp orada bir başka bilirkişiye gönderilmesini ve bu mümkün olmazsa ön raporda gereksiz yere istenenleri gerekçe göstererek hakimce seçilecek bir başka bilirkişiye gönderilmesini isteyebilirsiniz.