Mesajı Okuyun
Old 03-06-2015, 07:39   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Davasında Aile Konutu Olan Evde Kalma Durumu

merhaba eşim bana boşanma davası açmıştı. Kendisi de evden gitti zaten. Şimdi ay sonunda bir duruşmamız var ve davacı olan eşimin tanıkları dinletilcek. Ben hala evimizde oturmaktayım. Evin tapusu eşimin üstüne kayıtlı. Ben dava açılmadan çok önce tapuya aile konutu şerhide koydurmuştum. Yalnız davanın başında ben hakimden evin benim tarafıma tahsis edilmesi diye bişi istemedim.Çünkü o zamanlar eşim bana evden git diye bişi dememişti. Şimdi ise eşimin avukatı arıyor ve benim evden çıkmamı istiyorlar. Kendileri bana evden tahliye edilmem için dava açacaklarmış. Ayrıca tapuya koydurduğum aile konutunun şerhi içinde iptal davası açacaklarmış. Bunları yapmaya hakları varmı ? Beni şu aşamadayken evden çıkartabilirlermi? Ben önümüzdeki duruşmada ( ki bu duruşmada eşimin tanıkları dinletilcek. Sonraki davada da benim tanıklarım dinlenecek ) hakimden evin bana tahsis edilmesini isteyebilirmiyim ? yoksa geç mi kaldım ? Ya da eşim hakimden evinin kendisine tahsis edilmesini isterse hakim bunu kabul eder mi ? Diğer taraftan eşim şu anda annesinin adına satın alınan bir evde kira ödemeksizin oturmaya başladı. Çalışıyor ve durumu iyi. Ben de ssk lı çalıyorum ve benim de maaşım 3.500 tl. kadar. Benim maaşıma bakarak hakim bana, durumun fena diil git evden kiraya der mi ? çok endişeliyim. teşekkür eder iyi günler dilerim.