Mesajı Okuyun
Old 18-02-2014, 21:16   #1
Konuk

Varsayılan hakimin verdiği kararı anlayamadim.

Merhabalar.
dava karari çıktı ben çok fazla anlamadim yardımcı olurmusunuz.davayi esim acti ama bende ona karsi dava actim.kağıtta yazilandan çok bişey anlamadim avukatima sordum çok fazla yardımcı olmadı.maddeleri teker teker açıklarsanız çok memnun olurum.
1 . asıl dava da davalı kendisini vekille temsil ettiginden hüküm tarihinde yururlukte bulunan AAÜT gereğince takdir okunan 1.320.000 tl ücreti vekaletin
asıl davanın davacısndan alınarak asil davanin davalisina verilmesine
2 . asıl dava da asıl davaci tarafından yapılan yargılama giderlerinin asıl davanın davacısi üzerinde bırakılmasına,
3 . karşı dava için peşin harç 24.30tl ile başvuru harcı 24.30tl toplamı 48.60tl nin karsi davanin davalısindan tahsili ile hazineye gelir kaydedilmesine
4 . Karşı dava da karşı davaci kendisini vekille temsil ettiginden hüküm tarihinde yururlukte bulunan AAÜT gereğince takdir olunan 1.320.000 tl ücreti vekaletin karşı davanın davalisindan tahsili ile karşı davanın davacisina verilmesine,
5 . Asıl davada asıl davaci tarafından yatırılan gider avansından artan kismin karar kesinlestiginde ve istek halinde asıl davanin davacısina iadesine.
Diye yazılmış .şimdiden teşekkürler.