Mesajı Okuyun
Old 04-03-2007, 17:53   #16
A.Turan

"feminzmi elbette burjuva savunacaktır. Ekonomik yönden kalkınmış, gelir seviyesi yüksek olduğu kadar genellikle aydın olarak nitelenecek kadınlar. Öte yandan bu kadınların özde kendileri açısından fenizmi savunmaya ihtiyaçları bulunmayabilir. Bu durumda bunların savunuyor olması hareketi anlamsızlaştırmaz. Kaldı ki,köyde kocasından dayak yiyen ve ağır işlerde çalıştırılan, hakkını aramak hakkından baskı ve şiddetle yoksun kılınan kadınlar bu hareketi yürütemezler.
Güçlü burjuvazı hak almak yolunda da başarılı olur. Kölelik her ne kadar ilk kölenin başkaldırması ile son bulmuş ise de yüzyıllar sürmüştür. Oysa burjuvazinin bütün başkaldırılarında sonuç tarihi kesitte hemen denilecek sürede elde edilmiştir.
Ben feminizm hareketini önemsiyor ve destekliyorum. Benim kızım, kızkardeşim ve annem aklıma geliyor.
İnsanlar, sosyal, ekonomik ve akıl sahibi varlıklar olarak diğer canlılardan ayrılır. Dolayısıyla fiziken güçlü olmalarından yararlanarak kadınları insan olmanın doğal haklarından yoksunlaştırmak insani bir davarınış olamaz.
Bu sebeple sayın kayar'ın alıntı yaptığı yazarın sözlerine katılmıyorum." sayın el-turkonun bu sözlerine imza atıyorum.

Feminist kadınları nasıl bilirsiniz sorusunun yanıtına gelince;
İYİ BİLİRİZ