Mesajı Okuyun
Old 21-06-2013, 09:18   #6
Konuk

mahkemeye verdiğimiz protokolde eşimin babasının taahhütleri ve protokolün altında imzası var. Ancak bu protokolde cezai şart yer almıyor.Protokolde "müşterek her iki çocuğun üniversite de dahil olmak üzere tahsil hayatları boyunca tüm okul, ve özel yaşam giderlerinin çocukların dedesi olan x tarafından karşılanacağını bu taahhüdünün öldükten sonra da yerine getirileceğini,x gayrı kabili rücu olarak kabul ve taahhüt eder yazıyor.mahkeme "protokolün şahsi ilişki dışında aynen onaylanmasına, anneyle kurulacak şahsi ilişkinin aşağıdaki şekilde düzenlenmesine" diyerek karar tesis etti.. cezai şart ise bizim kendi aramızda ve tanık huzurunda yaptığımız sözleşmede kararlaştırıldı."çocukların dedesi x bu taahhüdü yerine getirmediği takdirde gelini y'ye 600.000 tl cezai şart ödemeyi kabul ve taahhüt eder" dendi..kayınbabam bunun üzerine bana vade kısmı boş 600.000 tl lik bir de bono verdi ama senedi doğrudan takibe koyarsam sözleşme geçersiz denirse diye korkuyorum Ciro edip koysam bu kez de devlet memuruyum 600.000 tl nin bildirimini yapmadım diye sıkıntı çıkarsa diye korkuyorum.