Mesajı Okuyun
Old 26-01-2007, 09:30   #33
tiyerianri

öncelikle şunu söyleyeyim ben davalarda karşımda olan yada olmayan bir meslektaşımı giydiği elbiseye göre değerlendirmem.O benim meslektaşımdır ve her ne giymişse saygıyı hak ediyordur.(ne yazık ki meslektaşlar arasında saygı mefhumu pek kalmadı malesef artık) giysi konusuna gelince size çok uç gelebilir ben insanların serbestçe giyinmesi taraftarı olan bir insanım.İsteyen kurvaze ceket giyer isteyen polo yaka giyer isteyen balıkçı yaka giyer ...ama ülkede bazı yasalar var ise bunlara da uymak her vatandaşın görevidir.ben de duruşmalarda zaman zaman kot zaman zaman da takım elbise giyiyorum...bazı kanunların var olması onlara sadece uymayı gerektirir.Ne var ki;bu kanunlar eleştirilmez değildir.ben avukatların madem bizlerin köleleri yok efendileri de hiç olmadı,nasıl giyinmesi gerektiğine yönetmelik karar veremez görüşünü sonuna dek savunacağım,ama kuralar varsa da uyacağım ve eleştirmeye de devam edeceğim.ben meslektaşımın kaşıyla gözüyle uğraşmam,yazdığı dilekçeye bakarım.Düşüncelerine bakarım.İnsanları giydikleriyle yorumlamak bence ayıptır.