Mesajı Okuyun
Old 06-03-2007, 11:48   #6
hidayet

Hukuk Fakültesine sadece avukatlık mesleğini icra etmek için girdim.Hiç bir zaman hakim yada savcı olmayı düşünmedim.Meslekte yeniyim.Ancak şuana kadar edindiğim gözlemler ve deneyimler Türkiye'de avukatlık yapmamın gerçekten ne kadar zor olduğu noktasındatoplanıyor.Müvekkillere olayın hukuki boyutunu, eldeki verilerle neler yapılabileceğini anlatmak ve mümkün olanın en iyisini yaptığınızı bilsenizde onları tatmin etmek çok zor.Üstelik buna rağmen güvenilmeme ihtimali ile karşı karşıyasınız.Adliyelerde,icra dairelerinde işlerinizi yürütmek ayrı bir konu.Genel anlamda ne meslektaşlar arasındaki ilişkilerde ne de kamu kurumlarındaki işlerin yürütülmesi sırasında profesyonellik yok denecek kadar az.İşler genelde ahbap-çavuş ilişkisi çerçevesinde yürütülüyor.Yurtdışında avukatlık yapmak konusunda çok fazla bilgim olmasa da bu seçeneği işaretledim.Mutlaka yurtdışında da sorunlar vardır.Ancak işlerin daha sistemli,daha profesyonel şekilde işlediğini düşünüyorum ve avukatlığın ülkemiz koşullarına göre daha iyi konumda olduğunu düşünüyorum.O yüzden kesinlikle yurtdışında avukatlık yapmayı tercih ederim...