Mesajı Okuyun
Old 06-03-2007, 03:22   #4
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Av. Bülent S. Akpunar
Belki hakim olacaktınız, belki bir üst kurulda uzman, belki de akademisyen ama hiçbiri olmadı ve neticede "hiçbirşey olamayıp" "avukat" oldunuz.(!) Ve daha da önemlisi ?

Öncelikle şunu belirtmek gerek hukuk fakültesini bitirmiş biri İlerde icra edeceği mesleği seçerken yani avukat mı hakim mi öğretim görevlisi mi vs kendine göre bir tercihte bulunur.Seçtiği mesleği neden seçtiğine dair bir sürü sebebi ,kriteri olabilir. Alıntı yaptığım yazınızda anladığım kadarıyla avukat olmanın zor olmadığını ve bu nedenle herkesin avukatlık yapabileceğini ima etmeye çalışmışsınız.Buna katılmıyorum Zira ; kişi sırf 1-2 sınavı kazandım diyebilmek için istemediği bir mesleği seçmek zorunda değildir.Dediğim gibi bu tercih meselesidir.Bunun dışındaki görüşlerinizin büyük bir bölümüne katılıyorum.Katılmadığım kısmı yurt dışında çalışmak ... Bence böyle bir şansı 100 hukukçudan ancak 1 kişi yakalayabilir.Ayrıca yurt dışında hukukla ilgili bir alanda çalışacaksınız bu gideceğiniz ülkenin mevzuatını öğrenmenizi zorunlu kılar.Yabancı dil veya dilleri bilmenizi ; üstelik hukuki terimleri yabancı dille kullanabilmenizi gerektirir ve bir sürü engellle karşılaşırsınız.Saygılarımla...