Mesajı Okuyun
Old 05-09-2012, 11:43   #1
sedef yaşar

Varsayılan Babam belfıtığından ameliyatlı anneme hiçbirşey istemeyıp boşanmayı kabul ettığıne dair hazırladığı dilekçesini imzalatıp evi terke zorluyor

Annem , ilkokul mezunu olup memleketi Sivas’ta annesinin vefatının hemen sonrasında henüz 14 yaşındayken kendisinden 15 yaş büyük olan babama “çocuk gelin” olarak verilmiş, çocuk gelin olarak eşının evine adım attığı ilk günden başlayıp süregelen maddi-manevi-sözlü-fiziksel şiddetin sonucu 1997 yılında açık bel fıtığı ameliyatı ,2005 yılında kadın hastalıklarıyla ilgili ameliyat geçirmiş olup, bugün ise babamın devam eden şiddeti neticesinde felç riski olan ikinci bel fıtığı ameliyatı ile karşı karşıya kalmakla birlikte ağır tansiyon ilaçları ile ayakta durmaya çalışan ev hanımıdır.
Efendim biz küçüklüğümüzden bugüne kadar sürekli babamın maddi-manevi-sözlü-fiziksel şiddetine maruz kaldık. Herhangi gelirinin olmayışı nedeniyle annem bu haldeyken dahi “aman çocuklarım okusun” düşüncesinin verdiği çaresizlikle babam için birgün düzelir umuduna kapılıp bugüne kadar her türlü zulmüne boyun eğdi.
son birkaç yıldır da hasta olan anneme ve bize acımadan uyguladığı şiddetini arttırıp annemden herhangi bişey istemeyip boşanmayı kabul ettiğine dair hazırlamış olduğu dilekçesini imzalayıp evi terk etmemizi istediğini ve eğer dediğini yapmazsak bizi öldüreceğini söylemektedir.İnanın efendim, annem ve kızkardeşimle bir odaya girip daha önce bize şiddet uyguladığı sırada kilidini dahi kırmış olduğu kapının arkasına tahta cubuk dayanak yapıp, herhangi gidecek yerimizin olmamasının ve gelirimizin olmamasının vermiş olduğu çaresizlikle bu zulme boyun eğiyoruz.
Efendim, şu an içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış için izlememiz gereken yolu sormak adına yaşadığımız zulmü yazdım. Eminim ki birçok kişi degerli bilgilerinizden yararlanmak için sizlerden cevap bekliyordur, biliyorum sizinde başınızı ağrıttım sorunlarımla bu nedenle kusuruma bakmayın lütfen ama en yakın zamanda değerli bilgilerinize gerçekten ihtiyacımız var.