Mesajı Okuyun
Old 02-05-2012, 06:25   #21
onurdiaz

LÜTFEN YARDIM!
Müvekkilimiz eşinden 5 sene önce boşanıyor.Bu boşanma da ki adresi Türkiye de ki adresidir.Boşanmadan hemen sonra eğitim ve çalışmak için yurtdışına gidiyor ve bu güne kadar orada.5 sene sonra müvekkilim hakkında eski eşi tarafından nafaka ve tazminat konularında icra takibine geçiliyor.Türkiyede elden tebligatlar yapılıyor icra dairesinde taahütler alınıyor.(büyük ihtimal müvekkilin anasını ziyarete geldiği bir haftalık dönemlerde)Daha sonra da "Nafaka Yükümlülüğünü Yerine Getirmemekten"dolayı hakkında dava açılıyor.Bu davada müvekkilin Türkiye de ki eski adresine tebligat yapılıyor(ancak eski eşi aslında yurtdışında olduğunu biliyor, çabuk olsun diye yapılıyor),orda olmadığı anlaşıldığından 35.maddeye göre süreç ilerliyor.Müvekkilim bahsetmiş olduğumuz biten boşanma dava dosyasına hiçbir şekilde yeni adresini bildirmiyor.Çünkü dava kesinleştikten sonra yurtdışına çıkmıştı.Ve sonuç olarak "Nafaka Yükümlülüğünü Yerine Getirmemekten"dolayı hakkında hapis kararı çıkıyor.Hiçbir savunma şansı olmadan!Ve türkiyeye annasini ziyarete geldiği gün yakalanıp Cezaevine. Bizde hemen "infazın durdurulması"talebinde bulunduk.
Değerli meslektaşlarım,bu konuda tarafıma destek olabilecek içtahat arıyorum .Saygılar.ACİL LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM ??